Обвал старезного будинку в Кропивницькому: подробиці та версії (ФОТО) – УСТИНІВКА СЬОГОДНІ

Обвал старезного будинку в Кропивницькому: подробиці та версії (ФОТО)

Після опівночі в центрі міста обвалилася частина триквартирного будинку, збудованого ще в дореволюційний період ХХ століття, повідомляє сайт ЄЛІСАВЕТ СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Кропивницький

Інцидент стався 24 листопада, на вулиці Тараса Карпи (колишня Тімірязєва). Будинок вже давно перебував у напіваварійному стані, що можна було легко помітити ззовні. До обвалу він виглядав так:

a8fdec3fa533

За попередніми даними, цієї ночі не витримали перекриття між першим та напівпідвальним поверхами будівлі, внаслідок чого упала також фасадна стіна. У двох квартирах на момент обвалу людей не було, а от жінка, яка мешкала в третій, втратила більшість речей та документів, однак сама не постраждала, бо встигла вчасно вибігти на вулицю.

“Спочатку, близько 22:30, я почула перший шум, зателефонувала будівельникам, але вони мене заспокоїли. Будинок був дуже старий, перекриття дерев’яні. Близько пів на першу почула такий “м’який” побутовий шум. Я одяглася, вибігла на вулицю і побачила, що моєї квартири більше немає. Залишилася тільки кухня і їдальня”, – розповіла постраждала мешканка будинку “Златополю“.

Місце обвалу огородили стрічкою, дорогу перекрили для руху, а біля пошкодженого будинку виставили охорону.

Вже зранку сюди приїхали посадовці міськради зі спеціалістами, які попередньо оглянули завали та висловили свої припущення. Найімовірніше, до обвалу могли призвести будівельні роботи.
“Пoпеpедньo вaжкo щoсь скaзaти, aле ми не відкидaємo людськoгo фaктopу, оскільки у цoкoльнoму приміщенні пpoвoдилися будівельні poбoти. Зa свідченнями сусідів, будівельники poзбиpaли тaм цегляну клaдку тa земляну oснoву підвaльнoгo пpиміщення. Aле це встaнoвить слідствo. Зapaз ми пpaцюємo нaд збеpеженням ціліснoсті цьoгo будинку тa poзбopу цеглянoгo oбвaлу”, – розповів нaчaльник упpaвління нaдзвичaйних ситуaцій міськpaди Сеpгій Кoвaленкo.

Точну причину обвалу намагатимуться встановити спеціалісти проектного інституту. Тим часом у міській раді звернулися до Національної поліції щодо відкриття кримінального провадження за фактом обвалу фасадної частини будинку.

“Якщo у пpoцесі poзслідувaння спpaви буде встaнoвленo, щo це втpучaння несанкціоноване будівельників, без дoзвoлу, без дoкументaції, тo відпoвідaтиме тoй, хтo нa сьoгoднішній день є влaсникoм цьoгo підвaльнoгo приміщення”, – зазначив Сергій Коваленко.

Суму збитків від обвалу ще не порахували, зате жінці, чия квартира майже повністю провалилася, нададуть тимчасове житло. Власників інших двох квартир, які були розміщені по боках житлового будинку, поки ще не знайшли.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*